Mazā zemes ĀBECE

Kopjot un lolojot tīras Latvijas garšas, garškopju kustība Gardu muti aicina kopt savu zemi un lolot savu valodu. Kopā ar dizaina studijām „Asketic” un „Miesai”, un dizaineri Miķeli Baštiku pašā ziemas vidū esam iekopuši mazu dārziņu, kurā izauguši arbūzi, cidonijas, ķiploki, nātres un vēl divdesmit trīs garšīgas lietas, kuras izaudzējamas tepat Latvijas zemē. Dārziņš ticis pie liela vārda – mazā zemes ĀBECE – un ir krāsaina burtu grāmata, kas palīdzēs iepazīt dažādus augļus, ogas, dārzeņus, garšaugus un zaļumus – pirmās garšas, ko iepazīst mazais cilvēkbērns, augot Latvijā.

Miķelis stāsta: „Mīlestība pret zemi atgriezās brīdī, kad sapratu, ka dārzs nenozīmē tikai bietes, kartupeļus, tomātus un gurķus. Tu vari iestādīt, izaudzēt un (pats galvenais) apēst gandrīz jebko, ko pats vēlies. Audzēt tikai lietas, kuras patiešām šķiet garšīgas. Un izrādās, ka pat pie mums, tumšos ziemeļos, iespējams izaudzēt neticami interesantas lietas. Mellenes. Arbūzus. Sparģeļus. Valriekstus. Mazos kivi. Fizāļus. Es zinu, izklausās neticami.

Šī ĀBECE ir pirmā pavāgrāmata pašiem mazākajiem. Burti veido teikumus tāpat kā ēdiena sastāvdaļas veido receptes. Apzinoties mūsu zemes bagātību, uz galda liktais ēdiens būs daudzveidīgāks un izsacītie teikumi sirsnīgāki.”

Cidonija, iemiesojot sevī ziemeļniecisko spītu, pacietību, darba mīlestību un tās lielo uzturvērtību, ir mazās grāmatiņas pavadošā garša. Zemes ĀBECES un Gardu muti Latvijas bioloģisko cidoniju zeltera komplekts ir radīts, lai bērnus un vecākus iedvesmotu iepazīt, jaunatklāt un nogaršot Latvijas zemes garšas.

Uzzini vairāk www.zemesabece.lv