Ogulāju dārzs "Lielkalni"

“Lielkalnu” dārzā slejas smiltsērkšķu un irbeņu alejas - šeit ir Latvijā retāk sastopami dziednieciskie augi, kas audzēti bioloģiski tīrā vidē. Kā tos audzē, pagatavo un kā garšo "zemeņu avene" pastāstīs saimnieki - Aija un Dainis Paukšēni.

Vietas vēsture un produkta izcelsme

“Lielkalnos” kopš 2006. gada mazā, bet ražīgā vietā aug dažādi veselību stiprinoši ogulāji un tējas. Vietā, kur sākotnēji bijusi vien mantotā tēvu zeme, liktas kopā gaišas domas, lai tajā izlolotu ko sev sirdij tuvu un veselīgu. Tā saimnieces Aijas gādība pret visu zaļo un saimnieka Daiņa praktiskās amatprasmes vairāku gadu darbā atalgojušās, un šobrīd dārzu rotā bagātīgas ogulāju alejas, un viesi tiek cienāti ar interesantiem jauninājumiem pašu gatavotā produkcijā, kas der veselības stiprināšanai.

Plašāk par produktu un iespējām

Saimnieki un “dārza lācis” sagaidīs pievārtē, lai katru ciemiņu iepazīstinātu ar viesošanās brīdī aktuālajiem augu valsts brīnumiem (katrai sezonai savs gardums). Dārza pastaigā būs iespēja atklāt, kāpēc lazdas draudzējas ar irbenēm, kā garšo zelta jāņoga, kā zied vairāku tautu leģendām apvītais melnais plūškoks un kas par brīnumu ir zemeņu avene, spinātu zemene un citi nedzirdēti labumi. Pēc pastaigas saimnieces stāstu noskaņā norit arī gardumu baudīšana – no ogām gatavotie sīrupi, želejas, ievārījumi, marmelādes, tējas un vitaminizētie dzērieni, kur katram no tiem īpaša nozīme gan garšas kārpiņu lutināšanā, gan veselības stiprināšanā.

Nepalaid garām

Nogaršot pēc īpašas receptes sagatavotos sīrupus.

Vēl piedāvā

Ar saimniekiem var ierunāt piedalīšanos "lielajā ogu lasīšanā".


Praktiskā informācija

Cena eur 1.50. Strādā tikai vasaras sezonā. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Ciemošanās ilgums 1.5 stunda. Ciemiņu skaits 2 -50.

Nokļūšana

Adrese: “Lielkalni”, Ungurpils, Alojas pagasts, Alojas novads, LV-4064.

Dodoties no Valmieras puses, jābrauc līdz pat Alojai. Tālāk no Alojas - Ungurpils virzienā, kur jāturpina braukt pa galveno ceļu. Tur ceļa kreisajā pusē būs maza norāde “Lielkalni”. Ja neizdodas atrast, droši zvaniet saimniekam.

GPS: N 57 45.959, E 24 48.581

Tālrunis: (+371) 26362975

E-pasts: aijadzintra@inbox.lv

Web: draugiem.lv/Lielkalni