Nēģu taču saimniecība "Kurķis"

Nēģu taču saimniecība "Kurķis"

Zvejnieku saimniecībā “Kurķis” īpaša iespēja atklāt senu nēģu zvejas arodu -  tā ir vienīgā vieta Eiropā, kur tas saglabāts pēc senākajām senču tradīcijām. Saimnieks Aleksandrs Rozenšteins labprāt aicina ciemos, lai ciemiņiem ļautu sajust senā aroda kalumu, dalītos zināšanās un ļautu nogaršot svaigus, krāsnī ceptus nēģus.

“Šeit esmu tāpat kā mūsu senči pirms simts gadiem - īstenā sirds darbā.”

Rozenšteinu saimniecības “Kurķis” darbība jau pašos pirmsākumos balstīta zināšanās, ko tēvs Arnis nodevis dēlam Aleksandram - bērnībā, pirms dažiem desmitiem gadu Aleksandrs gājis tēvam palīgā nēģu tacī, gan palīdzot smagajos celtniecības darbos, gan pārraugot murdus, tādējādi mantojot senās un nozīmīgās zvejas zintis. Pati saimniecība tapusi nesen 2000. gadā, taču līdz pat šim brīdim turpina nēģu tača darbību senajā tradīcijā.

Saimnieks pastāstīs, kā tacis katru gadu ierīkojams no jauna, kā tiek izmantoti dabīgie materiāli bez industrializācijas, kā murdi vakarā pirms saulrieta iegremdējami, bet pirms saullēkta - ceļami ārā, kā pavasara pali aizskalo tačus prom un kāds ir nēģa dzīves īstais ritums. Viesi tiks iepazīstināti arī ar “kurķi” - īpašu darba rīku, kura stiprajā vārdā arī pati saimniecība nodēvēta. Drosmīgākajiem būs iespēja iemēģināt roku nēģu zvejā pašiem, bet visi tiks cienāti ar paša saimnieka pagatavotu gardumu - īstā lauku krāsniņā svaigi ceptiem nēģiem. Nēģus iespējams arī iegādāties līdzi ņemšanai.

Īpašiem interesentiem iespēja ar saimnieku ierunāt izbaudīt diennakts zvejnieka ritējumu.


Praktiskā informācija

Ciemošanās iepriekš jāpieteic. Ciemošanās ilgums 1.5h - 2 stundas. Sezona no augusta līdz janvārim. Maksimālais ciemiņu skaits ~40.

Nokļūšana

Adrese:  Z/S Kurķis, Meldru iela 18, Salacgrīva, LV - 4033       

Iebraucot Salacgrīvā no Rīgas puses (Vidzemes iela), griezties uz Baznīcas ielas un meklēt norādi “Nēģu tači” vai zvanīt saimniekam         

GPS: N 57 45.225,  E 24 22.229      

Tālrunis: (+371) 29268299