Saulgriezis 2017

Saulgriezis 2017

Nebijis vēriens tika piešķirts vasaras saulgriežu ieskandināšanas pasākumam 10. jūnijā Valmiermuižā! Pateicoties etno-eko festivāla „Sviests” līdzdalībai, šogad līdztekus tirdziņam, tradīciju izzināšanai, meistarnīcām, uguns rituālam un citām saulgriežu lustēm, būtiski papildināta svinību muzikālā programma, ļaujot piedzīvot lielāko postfolka festivālu Latvijā.

Dienas pirmajā pusē notika plaša folkloras programma, ļaujot iepazīt ne vien mūsu tradīcijas, kuras ierādīja „Teikas muzikanti” un folkloras kopas „Ore” un „Skandinieki”, bet arī ārvalstu ieražas, ar kurām iepazīstināja skanīgais dāmu koris „Dimitri Joavku” no Norvēģijas.

Visas dienas garumā norisinājās iemīļotais Latvijas mājražotāju labumu tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā” un īpašas meistarnīcas, kurās piedalīties aicināts bija gan liels, gan mazs, lai zinošu meistaru pavadībā iepazītu latviešiem nozīmīgas dzīvesziņas: maizes cepšanu pašdarinātā krāsnī, ceļošanu un aušanu, pirts zintis un siera siešanu. Protams, saulgriežiem par godu neiztikām bez kroņu un pušķojumu darināšanas. Pašiem pacietīgākajiem tika dota iespējama iemēģināt roku kokles grebšanā.