Cidoniju-suņuburkšķu zelteris „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”

Šoreiz mūsu zeltera garšu buķetē bioloģiski audzētajai cidonijai un gurķim pievienojies pavisam negaidīts augs – suņburkšķis. Tas tāpēc, ka šis Gardu muti brūvējums tapis par godu Latvijas simtgades vērienīgākajai animācijas filmai – „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”. Filmas varoņu piedzīvojumi aizved mūs uz it kā tik tuvās, bet vienlaikus tālās Maskačkas ieliņām un pagalmiem, kuros lekni zeļ arī pa suņburkšķa ceram.

No Valmiermuižas akas smeltajā ūdenī saspēlējas enerģiskā cidonija, laiskais gurķis un noslēpumainais suņburkšķis līdz ar lāsīti anīsa, šķipsnu bioloģiskā cukura un dzirkstošiem ogļskābās gāzes burbulīšiem. Suņuburkšķis, kas īpaši audzēts Latvijas garšaugu dārzos, piešķir zelterim maigu anīsa garšu un aromātu.

Ja sarūpētas trīs zeltera pudelītes, tad uz tām iespējams nosvilpot fragmentu no „Runājošo suņu dziesmas”. Savukārt visiem filmas faniem atgādinām, ka ierobežotā skaitā ir pieejamas nostaļģiski simpātiskās un balti emaljētās 250ml „Gardu muti” krūzītes ar filmas tēliem.

Ģimenes filmas pamatā ir Luīzes Pastores grāmata „Maskačkas stāsts”, par kuru autore saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu. Animācijas filma tapusi studijā „Atom Art” un uz lielajiem ekrāniem nonāk 2019. gada 1. februārī.

Kur iegādāties?

Gardu muti cidoniju-suņuburkšķu zelteri „Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kā arī ilgmūžīgo krūzi var iegādāties iegādāties Valmiermuižas tirgotavās un

Valmiermuižā

Valmiermuižas alus tirgotava līdzās alus darītavai
Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā (skatīt kartē).


Rīgā

Valmiermuižas alus tirgotava Rīgā
A.Briāna ielā 9a, „Valdemāra pasāža”, Rīgā (skatīt kartē).

Stockmann
13. janvāra iela 8, Latgales priekšpilsēta (skatīt kartē).