Meža kola

Ceturto gadu norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls ( no 2. līdz 4.augustam) un tā devīze ir Dzīvā pilsēta. Gardu muti garškopji dzīvo pilsētu sajūt, duelējoties ar pilsētai līdzās esošo mežu, kurā pilsētnieki tveras pēc malka svaiga gaisa, neatmetot savas pilsētas ieražas, piemēram, kolas baudīšanu. Tāpēc festivālam par godu pudelītē pildīta mūsu meža kola, kas garšā paspilgtinās un reizē arī nomierinās pilsētas ritmu!

Veselīga alternatīva pilsētnieku iemīļotajai kolai – garša un smarža kā Latvijas mežam, tikai ar 4x mazāku cukura piesitienu. Viens garšā sajutīs priedes, otrs nedaudz viršus, bet trešo no kājām gāzīs dinamiskā garšu buķete, kas gluži kā pilsēta ir dzīva. Īsta un dzīva!

Meža kolas sastāvā esošā melleņu sula spēcina organismu, dzērvenes palīdz noturēt stingru garu, sila viršu ekstrakts mazina uzbudinājumu, priežu pumpuru ekstrakts nostiprina, bet tumšais Muscavado cukurs saldina ar izteiktu cukurniedres melases garšu, sajaucot šo visu ar Valmiermuižas dziļurbuma ūdeni un pielaižot burbuļus (ogļskābo gāzi) radīta latviski veldzējošas enerģijas deva.

Šī gada festivāla ilustratore Rūta Briede radījusi ietērpu arī festivāla garšas izskatam. Festivāls vienkopus pulcēs šī brīža labākos māksliniekus, un iestudējumi, kas veidoti īpaši festivālam, tiks izrādīti teātrim neierastās vietās – garāžā, braucošā autobusā, mazdārziņā, parkos un citviet. Kopā deviņas izrādes un septiņas no tām jauniestudējumi. Papildus festivāla izrāžu programmai pieejama bagātīga paralēlā programma, kas ļaus izzināt, iepazīt un izbaudīt.


Valmieras vasaras teātra festivālam veltītās meža kolas tapšanā melleņu sula un lielogu dzērveņu sīrups iegādāts no SIA „Very Berry”, dzērveņu sula no SIA „Rāmkalni”, sila viršu, priežu pumpuru un kanēļkoka mizas ekstrakti no „L.Ē.V. Ekstraktu rūpnīca”.

Kur iegādāties?

Valmieras vasaras teātra festivālam veltīto Gardu muti meža kolu iespējams iegādāties Valmiermuižas tirgotavās.

Valmiermuižā

Valmiermuižas alus tirgotava līdzās alus darītavai
Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā (skatīt kartē).


Rīgā

Valmiermuižas alus tirgotava Rīgā
A.Briāna ielā 9a, „Valdemāra pasāža”, Rīgā (skatīt kartē)

Siguldā

Valmiermuižas alus tirgotava Siguldā,
Pils iela 16, Siguldā