Ekoloģiskās zālīšu pļavas un meži „3x9 zālītes"

Ekoloģiskās zālīšu pļavas un meži „3x9 zālītes"

Vecpiebalgas kalnainie un sapņainie ceļi aizvilinājuši mūs trejdeviņi tālu ciemos pie „3x9 zālītes” Kaivē, kur mūs sagaida un par mežu un pļavu dāvātajām bagātīgajām veltēm steidz pastāstīt saimniece Daina Doniņa.  

„3x9 zālītes” zāļu tējās vāktas ekoloģiskā, bioloģiski tīrā vietā - tālu no industriālās vides. Tas ir patiess sirds roku darbs. Kāpēc tieši tējas, vaicāsiet? Saimniece Daina stāsta, ka ģimenē vienmēr dzertas tikai tējas - kafija nekad nav bijusi lielā cieņā. Arī vecmāmiņa vienmēr ir vākusi dažādas zāļu tējas. Kad saimniece gaidījusi meitiņu, arī pati sākusi arvien biežāk pļavā brist pēc vērtīgajām zālītēm. Un novērojusi, ka to ir tik daudz, ka tās varētu mājās nest lielākiem klēpjiem, lai arī citiem dāvātu iespēju nobaudīt tīras dabas labumus. Sacīts - darīts!

Saimniecība nav lielražotāji, kuri mehāniski visu apstrādā. Katrā tējas paciņā ir sauja mīlestības - tas ir roku darbs, kur ik zieds, ik lapiņa un kātiņš ir kārtīgi apčubināti. Tējas tiek žāvētas dabīgi uz sietiem un slotiņās - augiem ir jādod laiks pašiem izžūt, ievērojot dabas ritumu. Tējas netiek smalcinātas, jo uzturēt to dabīgo formu ir svarīgi, lai labāk saglabātos to vērtīgās vielas, smarža un garša, kā arī lai vēlāk, tēju baudot no tasītes, to  vieglāk no krūzes izmakšķerēt. Un pa krūzītes virsu peldošie viegli zeltainie liepziedi taču ir tik skaisti! Daina novērojusi, ka visvairāk pie sirds cilvēkiem iet kumelītes, liepziedi un piparmētras, bet plašajā saimniecības klāstā pieejami arī tējas maisījumi dažādiem dzīves gadījumiem - ciešākam miegam, stiprākai veselībai, sirdsmieram un vēl, un vēl...

Saimniece ar visu ģimeni gaida ciemos jebkuru interesentu, aicinot iegremdēties maģiskajā zālīšu pasaulē -  izstaigāt meža noslēpumu ievītās rūķu takas, piedzīvot meža rituālu, nobaudīt svaigas tējas, mājas vīnus un augļu sulas, kā arī lauku mieru smelt un aptvert Vecpiebalgas kalnus un lejas, jo nekad nevar zināt, kas aiz tiem slēpjas! Ģimene ar prieku uzņem lielākas un mazākas cilvēku grupas, kā arī mīļuprāt rīko nometnes un kāzas. Pie „3x9 zālītēm” burvīgi mirkļi piedzīvojami ik brīdi!

Praktiska informācija

Par iespēju ciemoties saimniecībā, izzināt zālīšu pasauli un nogaršot tur radītās tējas un citus gardumus, zvanīt saimniecei 26188218, rakstīt 3x9zalites@gmail.com vai lūkoties mājas lapā www.zalutejas.lv.

Nokļūšana

Adrese: "Pūcītes", Kaives pagasts, Vecpiebalgas novads, LV-4144

GPS 57.054443, 25.623581