Ģimenes augļu un ogu z/s „Jāņkalni”

Gardu muti garškopju ceļi šoreiz aizvijušies uz ģimenes zemnieku saimniecību „Jāņkalni”. Tur, Vidzemes kalnienē, Kāla ezera īpašā gaisa apvirmota, Ozoliņu ģimene jau trešajā paaudzē daudzina mīlestību pret dabu un veselīgiem, pilnvērtīgiem gardumiem. Kāda pasakaina ainava paveras visapkārt – kur mieloties ar tikko piesārtušām avenēm, basām kājām brist pa rabarberu vagām un sapņaini vērties ezera tālēs.

Ozoliņu ģimenes saimniecības stāsts aizsākās ar rabarberiem. Jau padomju laikos saimnieka Māra vectēvs nodarbojās ar dārzkopību un uzsāka rabarberu audzēšanu. Augļus un dārzeņus tajos laikos ievest no ārzemēm bijis pagalam sarežģīti, tādēļ rabarbers vietējo vidū bijis ļoti iecienīts - pirmais vasaras vēstnesis, kas bagāts ar vitamīniem. Laikam ejot, gan pieprasījums pēc tiem samazinājās, jo parādījās iespēja nobaudīt arī ārzemju augļus. Bet Ozoliņu ģimene nemeta plinti krūmos un pievērsās krūmmellenēm – sāka ar maziem, maziem stādiņiem un nelielu zemes laukumiņu, bet nu jau platība ir izvērsusies vairāk, nekā 10 hektāru plašumā.

Protams, ogas un augļi veselīgākie un gardākie, kamēr svaigi, tamdēļ vasarā gardēži mīļi gaidīti paši lasīt sev ogas. Tie gardumi, kurus ciemiņi nejaudā nobaudīt svaigus, tiek žāvēti, spiesti sulās, gatavoti ievārījumos, sīrupos un mīkstajās konfektēs. „Jāņkalni” to visu rada paši savā ražotnē nu jau 8 gadus. Te top žāvēti augļi no pašu izlolotiem rabarberiem, cidonijām, dzērvenēm un ķirbjiem. Te rada arī dabīgas cidoniju, dzērveņu, ābolu, melleņu, bumbieru, smiltsērkšķu sulas, kā arī dzērveņu un melleņu biezsulas. Lielākiem kārumniekiem „Jāņkalnos” meistaro arī smiltsērkšķu un dzērveņu mīkstās konfektes, aveņu, melleņu un arī ābolu- dzērveņu ievārījumus, kā arī rabarberu, cidoniju un dzērveņu sīrupus ar pavisam maz cukuru. Tik brangi un daudzveidīgi!

Saimnieki ciemiņus uzņem mīļuprāt – piedāvā izstaigāt plašos dārzus, mieloties, pavērties burvīgajā lauku ainavā, iepazīties ar gardumu radīšanas procesu, nogaršot „Jāņkalnu” labumus, kā arī iegādāties tos baudīšanai pēcāk vai pacienāt ar tiem mājiniekus. Lai visiem prieks un veselība!

Praktiska informācija

Lai pieteiktu ciemošanos saimniecībā, zvanīt 26 157 040

Ekskursijas saimniecībā

Augļu un ogu dārza, kā arī ražotnes apskate, iespēja nogaršot un iegādāties produktus.

Darba dienās laikā no pl. 8.00 līdz 16.00.

Ciemošanās līdz 7 personām - 10 € par grupu. Grupām, kas lielākas par 7 personām, 1 € bērnam, 1,50 € pieaugušajam.

Ilgums: 1 - 1,5 stundas.

Bārters

Bārters ir iespējams tikai melleņu, aveņu un zemeņu sezonā no jūnija vidus līdz augusta beigām.

„Jāņkalnu” preces varat iegādāties mājas lapā www.jankalni.lv, saimniecībā uz vietas, kā arī zemnieku produkcijas veikalos “Klēts” un citviet Latvijā.

Nokļūšana

Adrese: „Jāņkalni”, Vestienas pag., Madonas nov., LV-4855

GPS: 56.866621, 25.840230

E-pasts: info@jankalni.lv