Liepziedu vēstēja

Dzintarkrāsas tēja, kuras garša ir rāma un sulīga kā vasara, atstājot uz mēles saldskābu un tējai tik ļoti raksturīgu, viegli savelkošu, pēcgaršu. Laikā, kad liepu ziedi visos Latvijas stūros ir pilnā plaukumā, garškopji sniedz vērtēšanai liepziedu vēstējas pirmo provi.

„Gardu muti” garškopji pētot, meklējot un garšojot atskārta – liepas taču zied vasaras pilnbriedā! Un tieši vasaras pilnbriedā to ziedu tēja jāceļ galdā, turklāt vēsa, ne karsta. Un jābauda priekiem, ne slimumiem par godu!

BIO liepziedu un liepu lapu tēju vārām paši tepat, Valmiermuižā, lai garša uz mēles apaļotos tikpat tīkama kā liegā, medaini saldā liepu ziedu smarža tveicīgā jūlija pēcpusdienā. Vieglam skābumam tējai piešauts piliens cidoniju sulas un maigam saldumam - fruktozes sīrups. Vēstēju vislabāk baudīt vēsu, gan ne uzreiz no ledusskapja. Kad pudelīte izņemta no ledusskapja, ļauj, lai to dabīgi ieskauj rasas lāsītes, kas vēstīs -  īstā temperatūra, lai sajustu aromātu un garšas,  ir sasniegta. Kā jau tējai ierasts, tā ir negāzēta. 

Liepziedu tēja tautas medicīnā tiek izmantota kopš neatminamiem laikiem, ar to ārstē ne tikai klepu un iesnas, bet tai ir arī ļoti nomierinošas īpašības – palīdz gan bezmiega gadījumā, gan iesēj mieru nemierā. Tāpēc liepziedu vēstēju ieteicams baudīt, laiski zvilnot zem ziedošām liepām. Turklāt spraunā cidonija neļaus iegrimt gurdenumā, bet sniegs mundrumu tālākām dienas gaitām.  

Turpinot lolot tīras Latvijas garšas, arī šajā tējā sastāvdaļas ir tikai no mūsu pašu Latvijas. 

Kur iegādāties?

Gardu muti liepziedu vēstēju 0,33l tilpumā iespējams iegādāties Valmiermuižas tirgotavās.

Valmiermuižā

Valmiermuižas alus tirgotava līdzās alus darītavai
Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā (skatīt kartē).


Rīgā

Valmiermuižas alus tirgotava Rīgā
A.Briāna ielā 9a, „Valdemāra pasāža”, Rīgā (skatīt kartē)

Siguldā

Valmiermuižas alus tirgotava Siguldā,
Pils iela 16, Siguldā