RīkoGardu Muti

Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

RīkoGardu Muti
Mārtiņdienas svinības un tirdziņš

Ar mājražotāju tirdziņu un svētku tradīcijām Valmiermuižā svinējām Martiņdienu! 

Rudens ražas novākšanai par godu 4. novembrī pie Valmiermuižas alus darītavas norisinājās Mārtiņdienas svinības un tirdziņš „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. Diena bija piepildīta ar aktīviem un gardiem notikumiem – apmeklētāji varēja pirkt un pārdot, baudīt tradīcijas, mēroties spēkiem, nobaudīt sātīgas zupas un doties izjādē ar zirgiem. Lustes un andelēšanās Valmiermuižā norisinājās no plkst. 11.00. līdz 15.00. 

Valmiermuižā kuplā skaitā bija sapulcējušies amatnieki un mājražotāji, ļaujot sanākušajiem iegādāt dažnedažādus meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi un našķus. Kad tirdziņš bija izstaigāts un kārotais iegādāts, tad jebkurā mirklī ikviens tika gaidīts pievienoties aktivitātēm, kas aicināja izzināt Mārtiņdienas tradīcijas. Par tradīcijām parūpējās folkloras kopa „Putni” no Lēdurgas, bet īpašajās darbnīcās bija iespējams gan izveidot Mārtiņbērnu maskas, gan sacensties atjautībā un spēka prasmēs. Svinībās bija iespējams sastapt arī Valmiermuižas staļļa saimi, kas aicināja doties izjādēs.

Kad tika iepirkts un izzināts viss vēlamais, bija laiks uzkrāt spēkus, ieturot gardu maltīti. Valmiermuižas alus virtuves darboņi gan sestdien, gan svētdien (plkst. 10.00 – 14.00) bija parūpējušies, lai sanākušie varētu ieturēt nesteidzīgas, gardas un spēka pilnas Latvijas garšu brokastis. Savukārt alus darītavas meistari, kā jau īstās lustēs pieklājas, galdā cēla jaunu un īpašu alus garšu.